1. Ana Sayfa
  2. Kore Dizileri
  3. Romantik/Komedi Türünde en iyi 5 Kore Mini Dizisi

Romantik/Komedi Türünde en iyi 5 Kore Mini Dizisi

Romantik/Komedi Türünde en iyi 5 Kore Mini Dizisi

En iyi kore dizilerini yayımlamaya devam ediyoruz. Bu seferki listemizde buram buram aşk kokan, Romantik/Komedi türünde en iyi 5 kore mini dizisi‘ni sunuyoruz.

Kore dizilerinin Dünya çağındaki yükselişi tüm hızıyla devam ediyor. Güney Kore’ye ait yapımlar, dünya çapında birçok dizinin ve filmin oluşmasına da ilham kaynağı oluyorlari tabii bize de…  Bakınız  Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Kore dizisi deyince sanırım ilk akla gelen romantik/komedi türleridir. Aşk temalı kore dizilerinde her seferinde neredeyse aynı konular işlense bile kendini izlettirmeyi başarıyor bu tür yapımlar. Ülkemizde de oldukça geniş bir kitlenin takibine takılan bu yapımlar, genellikle romantik komedi tadındaki işleyişleriyle izleyicileri adeta ekrana bağlıyorlar.

Bizde bu yazımızda bir solukta izleyip bitirebileceğiniz romantik komedi kore dizileri önerileri yaparak, Romantik/Komedi türünde en iyi 5 kore mini dizisi listesini sunacağız.

Romantik/Komedi Türünde en iyi 5 Kore Mini Dizisi

Çoğunlukla tek sezonluk olarak yayınlanan Kore dizileri, ortalama sezonda 20 bölüm civarı olarak karşımıza çıkıyor.

İşte Romantik Komedi türündeki En iyi kore dizileri.

I Order For You

Romantik/Komedi Türünde en iyi 5 Kore Mini Dizisi
I Order For You
Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Ahn Gil-Ho
Senaryo: Lee Moon-Hee, Oh Bo-Hyun
Oyuncular  :  U-Know (TVXQ) – Yeo Gook-Dae, Kim Ga-Eun – Park Song-Ah, Jo Yoon-Woo, Park Joon-Geum, Jang Seung-Jo
Konusu : Flada adlı web romanından uyarlanan I Order You, mini dizi formatında, 20 dakikalık 16 bölümden oluşuyor.

Yeo Gook Dae (Jung Yun Ho) Flada adlı, lunchbox üzerinden hizmet sunan bir restoranı işleten, ünlü ancak soğuk ve kaba kişiliği olan bir şeftir.

28 yaşında ki Park Song Ah (Kim Ga Eun) işini bıraktıktan sonra evde tembellik yapmak ile meşgüldür. Kardeşinin isteği üzere  Yeo Gook Dae işlettiği restorana gider ve orada ondan çok hoşlanır,i aşık olur.

Song Ah sonrasında tekrar bu adamla görüşmek ister ve bir daha karşılaşabilmek için telefonunu orada unutmuş gibi yapar. Sonrasında tanışırlar ancak  Song Ah, Yeo Gook Dae’nin çok değerli bir eşyasını kazayla kırar. Bunu telefi edebilmek için aralarında bir anlaşma yaparlar ve Song Ah restoranda toplam 100 saat çalışmayı kabul eder.

Beraber çalışılan bu süre boyunca ikisi arasında aşk filizlenir ve komedi katkılı olaylarda kendiliğinden gelişir.

Queen Of The Ring

Romantik/Komedi Türünde en iyi 5 Kore Mini Dizisi
Queen Of The Ring
Orijinal İsmi Banjiui Yeowang
Tür : Fantastik , Komedi , Romantik
Yapım 2017 – Güney Kore
Yönetmen: Seong-chang Kwon
Senaryo: Kim A-Jung
Yapımcı: Mbc,  Naver TV Cast
Konusu: Nan-Hee (Kim Seul Gi) çirkin bir yüze sahip ve bu onu sert bir kişiliğe dönüştürmüştür. Yaşıyor gibi değildir. Bir gün, eline aile sırrı olan bir yüzük geçer. Se Gun (Ahn Hyo Seop) yakışıklı biridir ancak çok soğukkanlıdır. O sihirli yüzük sayesinde, güzel olan Nan Hee’yi ideal kız tipi olarak ilan eder.

Splash Splash Love

Romantik/Komedi Türünde en iyi 5 Kore Mini Dizisi
Splash Splash Love
Tür :  Fantastik , Komedi , Romantik
Yapım 2015 – Güney Kore
Yönetmen: Kim Ji-Hyun
Senaryo: Kim Ji-Hyun
Bölüm Sayısı : 2
Oyuncular: Yoon Doo-Joon Kim Seul-Gi Jin Ki-Joo Ahn Hyo-Seop

Konusu: Dan Bi (Kim Seul Gi) üniversite akademik yeterlilik adayı olan lise son sınıf öğrencisidir. Sınav günü matematik çalışmaktan vazgeçer ve zaman yolculuğu yapıp kendisini Jeseon’da bulur. Sonra ise matematik aşığı olan Kral Lee Do (Yoon Doo Joon)’ya aşık olur.

Noble My Love

Romantik/Komedi Türünde en iyi 5 Kore Mini Dizisi
Noble My Love
Tür :  Dram , Komedi , Romantik
Yapım 2015 – Güney Kore
Yönetmen: Kim Yang-Hee
Senaryo: Ji Soo-Hyeon
Bölüm Sayısı : 1 Sezon – Toplam 20 Bölüm
Oyuncular: Hoon Sung, Jae-kyung Kim, Eun-seok Park
Konusu : Lee Kang Hoon varlıklı bir ailenin başarılı bir iş adamı olan oğludur. Ukala ve umarsamazdır. Cha Yoon Seo borç harç kurduğu bir veterinerliği olan veterinerdir. Bir gece Lee Kang Hoon’un hayatını kurtarır ve dönülmez bir yola girer.  Ikisi beklenmedik bir olay sonrası karşılaştıkları vakit, nefret duygusu bir anda aşk duygusuna dönüşebilir mi?

High-End-Crush

Romantik/Komedi Türünde en iyi 5 Kore Mini Dizisi
High-End-Crush
Orijinal İsmi:  The Greatest One
Tür :   Komedi , Romantik
Yapım  2015 – Çin ,  Güney Kore
Yönetmen:  Ji Yeong-soo
Senaryo:  Sin Yoo-Dam
Bölüm Sayısı :  1 Sezon – Toplam 20 Bölüm (Her bölüm 15’er dakikadır)
Oyuncular Jeong Il Woo, Jin Se Yeon, Bora, Lee Si Eon

Konusu: My Fair Lady, Falling For Innocence gibi dizilerin yönetmenliğini üstlenmiş olan Ji Yeong Soo’nun 2015’in sonunda yayın hayatına başlayan 20 bölümlük mini-dizisi High-end Crush kendi türünde başarılı bir dizi.

Kore’nin büyük bir eğlence şirketinin sahibi olan Jung Il Woo, bir gün tesadüf eseri dağ başında yaşayan tamamen organik şartlarda yetişmiş, yeni dünya düzeni ve teknolojiden uzak ve bihaber olan Jin Se Yun ile karşılaşır. Bu güzel kızı  şirketine katıp onu da eğlence sektörüne sokmak üzere onu ikna etmeye çalışır.

Bu organik kızın ise bu sektörde pek gözü yoktur lakin Ceo’nun niyeti belki de başkadır. İki ayrı dünyanın insanları arasındaki bir aşk hikayesi bizi bekliyordur.

Bu kalbinizi ısıtacak masum aşk hikayesinde, her şeye sahip olan bir CEO, onunla tamamen farklı şartlarda yaşayan ve iş yerinde yükselen bir yıldız olan bir kadına, hayatında ilk defa aşık olur.Toplam 20 Bölüm olacaktır.

Romantik/Komedi Türünde en iyi 5 Kore Mini Dizisi‘ni tanıttığımız bu yazımızdan sonra diğer yazılarımızda da en iyi kore dizilerine yer vereceğiz.